Razlika između verzija stranice "Jel neko vidio djevojčice, kurve, ratne zločince"

Izvor: Wikicitati
Uklonjeni sadržaj Dodani sadržaj
New page: {{Infokutija knjiga| |naziv =Jel neko vidio djevojčice, kurve, ratne zločince |autor =Emir Imamović |slika =[[slika...
 
Red 16: Red 16:


*[[Ahmed Imamović]]
*[[Ahmed Imamović]]
**"Još je Aristotel kazao kako nije važno koliko je istinito ono o čemu se piše, već koliko se istinitim doima. Problem s bosanskom zbiljom je, međutim, taj što je svaka istinita priča nevjerovatnija od bilo koje fikcije. I zato, ako vam se u knjizi Emira Imamovića nešto učini nemogućim, budite sigurni da ste naišli na dokumentarne dijelove. Nakratko zaboravite Aristotela: ovo je roman o zemlji u čijim granicama ne stanuje logika, i u kojoj je u svakom trenutku sve - baš sve! - moguće."
**"Još je [[Aristotel]] kazao kako nije važno koliko je istinito ono o čemu se piše, već koliko se istinitim doima. Problem s bosanskom zbiljom je, međutim, taj što je svaka istinita priča nevjerovatnija od bilo koje fikcije. I zato, ako vam se u knjizi Emira Imamovića nešto učini nemogućim, budite sigurni da ste naišli na dokumentarne dijelove. Nakratko zaboravite Aristotela: ovo je roman o zemlji u čijim granicama ne stanuje logika, i u kojoj je u svakom trenutku sve - baš sve! - moguće."


{{Wikipedia}}
{{Wikipedia}}

Verzija na dan 20 januar 2007 u 13:24

Jel neko vidio djevojčice, kurve, ratne zločince
Autor
Emir Imamović
Originalni naziv
Jel neko vidio djevojčice, kurve, ratne zločince
Datum izdavanja
2006.



  • "Garin je djed znao reći da se komunizam, prehlada i mahmurluk najteže istjeruju iz insana i da je za svaku boljku potrebno ležati: za komunizam u zatvoru, za prehladu 'nako, a za mahmurluk u dobrom snu."

Drugi o knjizi

  • Boris Dežulović
    • "Kad su Garo i Žuti planirali otmicu koja će im promijeniti živote, nisu mogli znati da ćete se među njihovim taocima naći i vi, zatočeni među koricama ovog urnebesnog magikomičnog trilera bez hrane, bez pića, bez daha i bez ikakve šanse za bijeg, sudbine posve neizvjesne do posljednje stranice."
  • Ahmed Imamović
    • "Još je Aristotel kazao kako nije važno koliko je istinito ono o čemu se piše, već koliko se istinitim doima. Problem s bosanskom zbiljom je, međutim, taj što je svaka istinita priča nevjerovatnija od bilo koje fikcije. I zato, ako vam se u knjizi Emira Imamovića nešto učini nemogućim, budite sigurni da ste naišli na dokumentarne dijelove. Nakratko zaboravite Aristotela: ovo je roman o zemlji u čijim granicama ne stanuje logika, i u kojoj je u svakom trenutku sve - baš sve! - moguće."